Praha Jeruzalém

Bývalý izraelský arabský poslanec, Azmi Bišara, se o víkendu objevil v televizi Al-Manar, která patří Hizballáhu. Naléhavě varoval Palestinské frakce, aby se sjednotily a porazily Izrael.
Vedoucí palestinské frakce, Fatáh a Hamás, „musí vytvořit strategické sjednocení včetně všech aktivit odporu,“ zdůraznil Bišara. „Jen tohle nám umožní dosáhnout našeho cíle.“
Bišara je v současné době vyšetřován kvůli obvinění, že během války pomáhal organizaci Hizballáh tím, že jim radil, kam mají střílet své rakety.
Když se tento křesťan z Nazaretu o obvinění na začátku roku dozvěděl, urychleně opustil zemi a nikdy se již nevrátil. Později se objevil na izraelské ambasádě v Káhiře, aby zde rezignoval na své místo v Knessetu a obvinil izraelské úřady z perzekuce.
V současné době žije Bišara v sousedním Jordánsku. Když se ho jordánské noviny zeptaly, zda zvažuje, že se navrátí do Izraele a bude se bránit, Bišara odpověděl: „Nemám rád Izrael. Nerad jsem seděl v Knessetu. Bylo to sebeobětování a ústupek, který jsem sám před sebou udělal.“

29.05.2007 00:00 3