Praha Jeruzalém

Poškození obyvatelé jižního Izraele plánují podání žaloby proti Palestinské samosprávě za to, že selhala v zabránění osobám, žijícím pod její jurisdikcí, střílet rakety z Pásma Gazy.
Podle Ynet se několik desítek rodin žijících ve Sderotu a okolních komunitách v neděli sešlo, aby diskutovaly o tom, jak s případem pohnout kupředu.
Sderot a okolní komunity utrpěly rozsáhlé škody na majetku, navíc tam byly desítky lidí zabity a zraněny. Vše následkem téměř každodenních raketových útoků, které zasahují město již roky.
Oběti tvrdí, že vidí tento právní krok jako svou poslední naději jak bojovat, když izraelská vláda neustále odmítá dát povolení k rozsáhlé vojenské operaci v Gaze, která by zničila infrastrukturu teroristů.
„Skutečně nám nejde o peníze, je pro nás důležité, aby byla Palestinská samospráva potrestána za to, že jsou na Sderot odpalovány rakety,“ řekl Zimero Jákobov, který ztratil při loňském raketové útoku svého bratra.
Palestinská samospráva nikdy dobrovolně nezaplatila žádné z izraelských obětí, které ji úspěšně žalovaly u izraelských a amerických soudů.

14.05.2007 00:00 2

Klíčová slova