Praha Jeruzalém

Dvě rakety Kassám přistály ve čtvrtek ráno do otevřené oblasti v Ša´ar Hanegev; jedna z nich dopadla poblíž kibucu. Nebyla hlášena žádná zranění, jedna z raket však po dopadu začala hořet. Později izraelské letectvo vyřadilo dva odpalovače raket na severu Gazy – jeden z nich vypálil jednu ze čtvrtečních raket. K útokům se přihlásily Brigády Izz ad-Dína al-Kassáma, vojenské křídlo Výborů lidového odporu.
O několik hodin později udeřilo izraelské letectvo na území, které je Palestinci používáno k odpalování raket blízko města Bejt Hanún v severní Gaze. Chaim Jelin, vedoucí kibucu Nahal Oz, byl právě na cestě z kibucu, když raketa dopadla vedle něj.
„Právě jsem vyjel, když raketa přiletěla přede mě a dopadla několik metrů od mého auta. Ucítil jsem velkou tlakovou vlnu a silnou explozi…“
„Jsem nyní na cestě do Ramat Ef´al, kde se koná shromáždění hnutí kibuců. Původně se setkání mělo konat v kibucu Be´eri, ale armáda to nepovolila. Rozhodl jsem se tam jet a říct jim, co se tady děje.“
Ve středu večer raketa Kassám zasáhla také elektrické vedení a nájemní dům na jihu města Sderot. Raketa zasáhla střechu domu Dana a Osnat Ben-Chaimových. Pár a jejich děti byli během útoku v opevněné místnosti, ale když zjistili jaké škody na jejich domě raketa způsobila, utrpěli šok a museli být ošetřeni zdravotníky z Magen David Adom. Později byla rodina převezena do městského centra kvůli důkladnější péči.

31.05.2007 00:00 22