Praha Jeruzalém

Jedna žena byla zabita a muž lehce zraněn při pondělním útoku raketou Kassám. Raketa zasáhla auto poblíž komerčního centra ve Sderotu.
Okolo osmé hodiny večerní bylo na jihoizraelské město vypáleno pět raket. Dvě dopadly jižně od Aškelonu, jedna ve Sderotu a dvě v západním Negevu.
Žena, která byla při útoku zabita utrpěla zranění břicha a končetin. Byla převezena do nemocnice Barzilaj Medical Center v Aškelonu, kde na následky svých zranění zemřela.
Muž který byl zraněn šrapnelem byl také dopraven do nemocnice. Dvanáct dalších lidí utrpělo šok.
Raketa dopadla velmi blízko komerčního centra. Většina obchodníků zavřela své obchody. K odpovědnosti za útok se přihlásily brigády Salaha al-Dina, vojenské křídlo Výboru veřejného odporu. Od pondělního rána bylo z Pásma Gazy vypáleno více než 10 raket.
Podle obyvatel Sderotu se protiraketový systém před dopadem raket neaktivoval.
Odpoledně vypálili Palestinci z Pásma Gazy na Izrael tři rakety. Nebyla ale hlášena žádná zranění. Jedna z raket dopadla blízko čerpací stanice, druhá na skleník jedné z místních komunit a třetí v kibucu jižně od Sderotu.
Výstražný protiraketový systém byl aktivován ve Sderotu právě ve chvíli, kdy studenti skládali maturitu z angličtiny. Vystrašení rodiče volali do školy ze strachu, že by se vzdělávací instituce mohla stát cílem útoku.
Ráno byly na Izrael vypáleny také tři rakety. Dvě dopadly blízko kibucu v západním Negevu a třetí explodovala jižně od Aškelonu.

22.05.2007 00:00 2

Klíčová slova