Praha Jeruzalém

Televizní stanice Al-Aksá, která patří organizaci Hamás, odvysílala šokující záběry dětí z palestinské školky. Děti byly během ceremoniálu, ukončujícího jejich pobyt ve školce, oblečené jako teroristé a provolávaly zlostná hesla.
Pětiletí chlapci v uniformě, se zeleným šátkem Hamásu na hlavě a s maketou zbraně, pochodovali v útvarech a předváděli další manévry z vojenského výcviku.
Když byly děti dotázány „Co je vaše nejvznešenější úsilí?“, odpověděly jednotně: „Smrt pro Alláha!“
Školka, kde se tento ceremoniál odehrál, je vedena Islámskou asociací v Gaze, což je organizace blízce spřátelená s vládnoucí frakcí Hamás.
Když Hamás minulý rok zvítězil v palestinských parlamentních volbách, mnoho lidí poukázalo na to, že kromě svého militantního křídla skupina provozuje širokou sít sirotčinců, škol a dalších sociálních zařízení. Tyto nejnovější záběry, které byly přeloženy Institutem pro výzkum blízkovýchodních médií (MEMRI), zdá se ukazují, k čemu jsou tyto školy a sirotčince využívány – pro indoktrinaci budoucích generací Palestinců, aby i nadále pokračovali v odpalování sebe samotných v ulicích Izraele.

04.06.2007 00:00 5

Klíčová slova