Praha Jeruzalém

Největší britská odborová organizace, UNISON, se ve středu vyslovila pro všeobecný bojkot Izraele, dokud bude pokračovat s okupací palestinských teritorií. Ve svém prohlášení píše: „Konference věří, že skončení okupace vyžaduje koordinovaný a trvalý tlak na Izrael včetně ekonomického, kulturního, akademického a sportovního bojkotu. Odboroví delegáti dále požadují po britské vládě vyhlášení zbrojního embarga na Izrael. Tajemník organizace, Miri Maguire, řekl pro Ynet, že tento požadavek byl spíše symbolický a nenesl žádné praktické důsledky.
„Podporujeme Stát Izrael a budeme pokračovat v našich dobrých vztazích s izraelskými profesními uniemi. Ale cíl naší výzvy je ukončit izraelskou okupaci,“ řekl Maguire.
Odbory dále po Izraeli požadují stažení do hranic z doby před Šestidenní válkou (1967), povolení návratu palestinských uprchlíků do budoucího palestinského státu a demolici osad na Golanských výšinách. Delegáti rovněž odsoudili ekonomický bojkot uvalený na Palestinskou samosprávu minulý rok po vítězství Hamásu v parlamentních volbách.

20.06.2007 00:00 3

Klíčová slova