Praha Jeruzalém

Více než 20 tisíc Izraelců pomohlo osmiletému Kanaďanovi splnit jeho narozeninový sen. Přál si překonat rekord z Guinessovy knihy rekordů v počtu obdržených narozeninových přání.
Izraelští představitelé z izraelské ambasády v Ottawě byli na začátku roku informováni o Seanu Barneovi, který trpí rakovinou, a o jeho cestě za novým světovým rekordem. Dotčeni chlapcovým příběhem se dali Izraelci okamžitě do práce a vyzvali své spoluobčany, aby poslali Seanovi přání k narozeninám. Kampaň byla rozšířena zejména poté, co ambasáda zaplatila velkou reklamu v největších izraelských novinách, Jediot Ahronot.
Sean ke svým narozeninám, které měl minulý týden, obdržel více než 20 000 narozeninových přání od Izraelců a podle ambasády stále přicházejí další. Sean i se svou matkou již navštívil izraelskou ambasádu, aby se zde setkal se svými mecenáši.
Sean obdržel celkem více než 5 milionů narozeninových přání od lidí z 36 zemí světa, Izrael byl však jedinou zemí, kde se do kampaně vložili i představitelé vlády.
Chlapci se nakonec podařilo stávající světový rekord pokořit a ustanovit tak nový rekord v počtu obdržených narozeninových přání.

12.06.2007 00:00 1