Praha Jeruzalém

Nemocnice Barzilai v Aškelonu začala dnes odpoledne přijímat Palestince zraněné při různých střetech v Gaze. Přechod Erez se totiž poprvé od převzetí moci Hamásem otevřel. Po několika hodinách čekání tak mohly izraelské sanitky začít evakuovat zraněné, většinou z různých vnitřních bojů v Gaze. Zatím bylo evakuován 12-15 lidí, většinou zraněných po zásahu šrapnelem.
Evakuace byla umožněna poté, co se bezpečnostní složky rozhodly, že na přechodu Erez již není bezpečnostní ohrožení. Zranění byli prohlídnuti a ti kteří potřebovali okamžitou zdravotní pomoc byli evakuováni jako první. Sanitky odvážely zraněné boční branou, aby se zabránilo útěku Palestinců do Izraele. Podle mluvčího záchranky bylo v sanitkách odváženo najednou 3-5 lidí. O lékařskou pomoc bylo postaráno i v době, kdy byl přechod zavřený. Oblastní vedení a kontaktní skupiny se snažily zajisti, aby každý kdo potřeboval lékařskou pomoc ji také dostal.
Ve stejné době, kdy jsou nyní zranění odváženi z Gazy, přijíždějí do Gazy mezinárodní organizace s lékařským vybavením a zásobami.
Ministerstvo zdravotnictví a Dr. Šimon Šarf, ředitel nemocnice Barzilai, jsou nyní v úzkém kontaktu s Ministerstvem obrany kvůli urychlení evakuace, která byla původně naplánována na úterní ráno, ale o několik hodin se zdržela.

19.06.2007 00:00 3

Klíčová slova