Praha Jeruzalém

Teroristická organizace Hizballáh vydává novou počítačovou hru. Jmenuje se Special Force 2: Tale of the Truth Pledge a její děj je založen na loňské válce s Izraelem. Jedná se o akční RPG hru v 3D prostředí, ve které se hráči dostávají na straně Hizballáhu do boje proti Izraeli. Únosy vojáků, boj proti tankům v údolích jižního Libanonu a v neposlední řadě odpalování raket Kaťuša na izraelská města – to vše čeká na hráče této hry. Nové zbraně a body získávají hráči zabíjením izraelských vojáků. Součástí hry jsou například bitvy v Bint Jbeil a Maroun al Ras. Hráči ji mohou hrát v angličtině, francouzštině, arabštině nebo farsí.
„Tato hra prezentuje kulturu odpor dětem. Prezentuj, že proti okupaci se musí bojovat a že území národa se musí bránit,“ řekl představitel médií Hizballáhu, Šejch Ali Daher. Podle něj si děti prostřednictvím této hry osvojí znalosti o některých z nejvýznamnějších bitev a hlavně pak myšlenku, že i tento nepřítel může být poražen. Přináší také dětem informaci o taktikách boje proti Izraeli.
Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí, Mark Regev, poznamenal, že není překvapením, že Hizballáh učí děti, že nenávist a násilí jsou pozitivní hodnoty.
Hizballáh očekává o hru velký zájem doma i v zahraničí. Hra je distribuována dobrovolníky, jedna kopie za 10 dolarů.
Nejedná se o první podobnou hru. Již v roce 2003 byl vydán první díl Special Force. Obsah byl nicméně podobný – boj proti Izraeli.

18.08.2007 00:00 7Zdroj: Redakce Israel.cz