Praha Jeruzalém

Organizace Hamás identifikovala šest teroristů zabitých při izraelském útoku, jako členy vojenského křídla Hamásu. Organizace nyní slibuje odvetu. Mluvčí Brigád Izz al-Din al-Kassám popsal izraelský útok jako „ošklivý sionistický masakr“ a všechny cesty pro odpověď jsou podle něj otevřené.
„Sionistický nepřítel si hraje s ohněm a bude muset nést odpovědnost za následky tohoto zločinu,“ řekl mluvčí Brigád, Abu Ubaida.
Podle Izraele byli v zasaženém autě muži z teroristické buňky, kteří stříleli rakety na Izrael. To byl také důvod útoku, který byl součástí boje proti teroristům, kteří z Pásma Gazy střílí rakety na izraelská města. Jen od pátku bylo na Izrael vypáleno 40 takových raket
Hamás mezitím popřel, že by mrtví ozbrojenci stříleli rakety. Od převzetí moci v Gaze se Hamás k žádnému raketovému útoku nepřihlásil, i když jeho členové stříleli minometné granáty.
Na dotaz, zda hodlají obnovit raketové útoky na Izrael, Abu Ubaida odpověděl, „Pokud se sionisté obávají  možnosti, že odpovíme raketami, měli by vědět, že máme dokonce daleko nebezpečnější zbraně.“ Tuto informaci ale dále nekonkretizoval.
V raketových útocích pokračovaly v pondělí další teroristické skupiny. Při druhém pondělním útoku armády proti nim byl izraelskou raketou zraněn jeden ozbrojenec z Islámského džihádu. Stalo se tak krátce po tom, co jeho skupina odpálila raketu na Izrael.

21.08.2007 00:00 3

Klíčová slova