Praha Jeruzalém

Premiér Olmert ve středu ráno během zvláštního zasedání vlády řekl, že se neočekává válka se Sýrií. Podle něj Izrael neplánuje napadení Sýrie a ani Sýrie se k napadení Izraele nechystá.
Aby druhou stranu uklidnil poznamenal, že tato zasedání se konají aby byl Izrael připraven na jakýkoliv scénář.
Během setkání byli ministři seznámeni se současnou situací na domácí frontě, zejména s raketovým ohrožením ze severu a severovýchodu. Vyslechli si také zprávu o pokroku v rozličných tématech  odhalených se zprávě státního kontrolora a také další zprávy týkající se druhé libanonské války, včetně ochrany nebezpečných materiálů.
Během posledního roku a zejména pak během posledních týdnů vysílala Sýrie k Izraeli smíšené vzkazy. Na jedné straně volal více než jednou syrský prezident Bašar Assad po mírovém jednání, na druhé straně hrozil Židovskému státu zbraní „odporu“ dokud nebudou Golanské výšiny vráceny Sýrii.
Mezitím nedaly Izraelcům spát také obavy z opětovné eskalace konfliktu s Hizballáhem. Jeden ze scénářů hovoří dokonce o kombinované konfrontaci s Assadem, vůdcem Hizballáhu Hassanem Nasralláhem a také organizací Hamas v Gaze, vše za podpory Íránu.

08.08.2007 00:00 4

Klíčová slova