Praha Jeruzalém

Palestinští ozbrojenci odpálili na Izrael v pátek večer tři rakety Kassám a 12 minometných granátů. K odpovědi za útok se přihlásily Brigády al-Quds, vojenské křídlo Islámského džihádu.
Dvě rakety Kassam byly odpáleny na západní Negev kolem šesté hodiny večer. Jedna raketa dopadla blízko Sderotu, další zasáhla kibuc jižně od Aškelonu. Třetí raketa byla vypálena o několik minut později a dopadla poblíž osady v oblasti Ša′ar Hanegev. Dopadla poblíž místa, kde se konal vzpomínkový sraz posádky výsadkářů ze srpna 1962, kterého se účastnil jeden z jejích bývalých velitelů, nyní zástupce ministra obrany, Matan Vilna′i. Předseda místního obecního výboru, Alon Šuster, tak shromážděným hostům mohl říct, že tohle je realita, se kterou se místní obyvatelé denně potýkají. Využil také přítomnosti zástupce ministra obrany, aby s ním o celé záležitosti promluvil. „Řekl jsem mu, že už máme bohužel dost všech slibů a že vláda musí přijmout rozhodnutí. Buď zastaví útoky Palestinců a nebo nechá opevnit budovy zdejších obyvatel.“
Žádný z raketových útoků naštěstí nikoho nezranil, nebyly hlášeny ani škody.
O hodinu dříve vypálili palestinští ozbrojenci 6 minometných granátů. Později večer dalších 7. Ani při těchto útocích ke zraněním ani škodám na majetku nedošlo.

17.08.2007 00:00 3