Praha Jeruzalém

V úterý se podařilo identifikovat 6 pohřešovaných Izraelců, kteří se stali oběťmi leteckého neštěstí v Thajsku, sedmá obět byla identifikována dnes. Oznámil to velitel forenzního týmu, který v pondělí odcestoval do Thajska se vzorky DNA, otisky prstů a zubařskými záznamy všech pohřešovaných. Před jejich příjezdem se identifikace prováděla na základě fotografií, což ale nebylo dostatečné a bylo třeba zapojit vědecké metody. Identifikace obětí byla i tak velmi obtížná a komplikoval ji navíc přístup místních úřadů.
Izraelský forenzní tým je v současnosti největším týmem, který jaká země na místo této katastrofy vyslala. Ostatní země mají na místě jednoho nebo dva zástupce. Podle velitele týmu, Itzika Koroniva, nabídl izraelský tým pomoc všem, kteří o ni projevili zájem.
Leteckou katastrofu přežili dva izraelští pasažéři, kteří byli převezeni do místní nemocnice a  izraelská Magen David Adom (záchranná služba) momentálně připravuje jejich brzký převoz domů do Izraele. Tam bude pár hospitalizován v nemocnici Chaim Šeba v Tel Hašomeru. „V nemocnici jsme nabídli pomoc všem zraněným z dalších zemí,“ řekl záchranář. „Nabídl jsem pomoc také íránskému zraněnému. Viděl mou uniformu Magen David Adom, věděl odkud jsem a slušně mou pomoc odmítl.  Udělali jsme svou práci tím, že jsme nabídli naši pomoc všem, kteří katastrofu přežili.“
Thajský ministr zahraničí poděkoval izraelským týmům za rychlou odpověď na všechny vznesené žádosti.

19.09.2007 00:00 3

Klíčová slova