Praha Jeruzalém

Vysoce postavený vůdce tzv. „vojenského křída“ Abbásovy organizace Fatah v rozhovoru pro World Net Daily slíbil, že jeho teroristická skupina bude pokračovat v útocích z Pásma Gazy na blízké židovské osady bez ohledu na mírové vyjednávání, ke kterému má dojít mezi premiérem Olmertem a Mahmúdem Abbásem.
Organizace Brigády mučedníků od al-Aksá dokonce tvrdí, že mají nový druh raket, které doletí dále než dosud používané typy.
„Nezáleží na tom, jak dopadnou jednání, Brigády mučedníků od al-Aksa budou i nadále střílet rakety na Sionisty,“ řekl Abu Lel Muntasser, šéf Brigád na jihu Pásma Gazy.
Muntasser se také zmínil, že posledních pár dnů používají nové rakety nazvané Al Aksa 107. Odmítl dát bližší informace o těchto raketách, řekl pouze, že mají větší poháněcí motor a nesou více výbušniny, než předchozí druhy raket.
Brigády mučedníků od Al-Aksa stále pokračuje v útocích (a to i přesto, že požívají výhod z dohody o amnestii), přihlásily se například k odpovědnosti za čtvrteční útok, při kterém raketa Kassám zasáhla dům ve městě Sderot. Dva lidé byli při útoku zraněni. Stejná organizace útočila i v den, kdy Olmert s Abbásem jednali o základech budoucí mírové dohody. Amnestie zneužívají i konkrétní osoby, které byly díky ní škrtnuty z izraelského seznamu hledaných osob. Nejedná se pouze o raketové útoky, ale také o střelbu proti vojákům. Minulý týden členové této teroristické organizace stříleli na vojáky na kontrolním stanovišti Hawara u města Nábulus. Bezpečnostní složky ale hovoří o desítkách takových případů.

02.09.2007 00:00 11