Praha Jeruzalém

„Izraelská armáda společně se Šin Bet minulý týden odvrátila velký sebevražedný útok. Teroristé se pokusili do Izraele propašovat auto s výbušninou a několik sebevražedných útočníků… bezpečnostní složky automobil zachytily, vyhodily ho do povětří a zabily sedm teroristů,“ řekl na vládním zasedání šéf Šin Bet, Juval Diskin.
„V posledních měsících se odehrálo několik pokusů o útok z Gazy i Západního břehu,“ řekl ministrům.
Podle Diskina odhalily před pár dny jednotky izraelské armády velkou laboratoř na zbraně, která patřila Hamásu. Hamás se podle něj snaží znovu vybudovat svou infrastrukturu na Západním břehu a dělá vše pro pašování zbraní z Egypta.
Fatah podle Diskina udělal několik změn v politice: „Fatah se snaží organizovat páteční masové modlitby a Palestinská samospráva uzavřela 103 zařízení Hamásu na Západním břehu.
Došlo také k několika sporadickým preventivním zákrokům, které mají sice omezený vliv, ale ukazují určité změny v politice.
V neděli izraelské jednotky zadržely na kontrolním stanovišti u Nábulusu mladíka, který se pokusil pronést tři trubkové bomby, které měly sloužit k teroristickému útoku v Tel Avivu.

10.09.2007 00:00 3