Praha Jeruzalém

Íránský prezident Mahmúd Ahmadinežád plánuje uspořádat summit s vrcholnými představiteli palestinských teroristických organizací, informovaly o tom noviny Al-Khaleej ze Spojených arabských emirátů.
Podle novin je také možné, že se summitu zúčastní i šéf politického oddělení Organizace pro osvobození Palestiny a generální tajemník Fatahu, Farouk Kaddoumi.
Očekává se mimo jiné účast Khaleda Mašála (šéfa Hamásu), Nawafa Hawatma (generálního tajemníka Demokratické fronty pro osvobození Palestiny), Ahmad Džibril (generální tajemník Lidové fronty pro osvobození Palestiny).
Noviny, které citují vysoký palestinský zdroj, předpokládají, že tak chce Írán posílit svůj vliv na Palestinskou samosprávu. Ahmadinežád chce podle zprávy využít svého vlivu, aby se pokusil najít most k překlenutí propasti mezi Fatahem a Hamásem.
Zdroje z Islámského džihádu  tvrdí, že Hamás na setkání přijde s iniciativou na sjednocení palestinského vedení. Podobnou iniciativu by měla představit také Demokratická fronta pro osvobození Palestiny.
Zpráva cituje také syrské zdroje: „Damašek plně podporuje íránské snahy a snahy všech ostatních Arabů, ukončit rozkol palestinského vedení, který způsobuje Palestincům velké škody

06.09.2007 00:00 2

Klíčová slova