Praha Jeruzalém

Íránská tisková agentura Fars v pátek uvedla, že íránský prezident, Mahmúd Ahmadinežád, přicestuje na 62. zasedání Valného shromáždění OSN, které se bude konat 24. září v New Yorku.
Podle zprávy zůstane Ahmadinežád v New Yorku dva dny a bude ho doprovázet vysoká delegace. Bude to jeho třetí návštěva USA od zvolení v roce 2005.
Ahmadinežád by měl mít na Valném shromáždění projev a dále se také setká s ostatními hlavami států, s oficiálními íránskými představiteli na ústředí OSN a s Íránci žijícími v USA.
Po návštěvě USA by se měl Ahmadinežád vydat do Venezuely, kde se setká se svým proti-americkým spojencem, prezidentem Hugo Chavezem.
V minulosti se Ahmadinežád pochlubil jednomu z radikálních duchovních, že při návštěvě USA v roce 2005, mu při jeho řeči ostatní představitelé věnovali takovou pozornost, že prý po celých 27 nebo 28 minut jeho projevu ani nemrkli.
Ahmadinežád měl přicestovat do USA již v březnu, ale svou plánovanou cestu na zasedání Rady bezpečnosti zrušil, protože podle něj USA nezvládly vydat víza jeho doprovodu.

15.09.2007 00:00 4

Klíčová slova