Praha Jeruzalém

Izraelská armáda zadala kontrakt na 7 milionů dolarů společnosti ITL Optronics, což je firma vyrábějící elektronické a elektro-optické vybavení pro vojenské účely.
ITL dodá izraelské armádě moderní elektro-optické systémy pro pěší vojsko, termovizory, navigace, orientační a bojové velící systémy. Dodávka bude obsahovat také laserová zaměřovací zařízení a dalekohledy.
Od Druhé libanonské války nakoupil Izrael od této společnosti moderní vybavení pro pozemní vojsko asi za 26,7 milionů dolarů.
Termovizory, které izraelská armáda od této společnosti kupuje, jsou navrhované zvláště pro boje ve městech a poskytují kvalitní zobrazování jak v zalidněných oblastech, tak i na otevřených prostranstvích.
Izraelská armáda dále nakoupila rozličná laserová zařízení. Tato zařízení obsahují zvláštní výbavu, která umožňuje, aby spolu rozdílné systémy používané jednotlivými složkami armády, společně „komunikovaly“. „Vybavení nakoupené Izraelskou armádou zvýši schopnost armády provádět noční operace a pomůže také předcházet „friendly fire“ (střelba na vlastní vojáky) incidentům,“ říká se v prohlášení společnosti ITL.
Společnost ITL je obchodována na burze v Tel Avivu a její tržní hodnota je odhadována na 24,2 milionů dolarů.

01.09.2007 00:00 8