Praha Jeruzalém

„Izrael zaplatí za nálet do syrského vzdušeného prostoru,“ varoval Imad Mustafa, syrský velvyslanec v USA, v rozhovoru pro Newsweek magazine.
„Izraelci nic nebombardovali. Když byli zpozorování našim obranným systémem a my na ně začali střílet, odhodili palivové nádrže a otočili se,“ řekl a dodal, že izraelské odhozené bomby dopadly na otevřeném prostranství a nezpůsobily žádné škody.
V odpovědi na zprávu, že izraelské letectvo útočilo na jaderné zařízení postavené ve spolupráci Severní Koreje a Sýrie Mustafa odpověděl, že se jedná o směšná tvrzení a že Sýrie jaderné zařízení nemá. Označil celou zprávu za známou hru a přirovnal ji k tvrzení o zbraních v Iráku.
Sýrie je podle Mustafy jedním z mála přátel, které Severní Korea má, sdílejí prý ale jen obchodní vztahy. Obchody se zbraněmi nechce Mustafa komentovat, protože prý není vojenský expert.
Dále dodal, že Izrael udělal vážnou chybu, když vstoupil do syrského vzdušeného prostoru. „Pokud si Izrael myslí, že může dělat co chce, velice se mýlí, stejně jako loňské léto. Izraelské činy budou mít své následky. Izrael zaplatí.“

16.09.2007 00:00 2