Praha Jeruzalém

Na Západním břehu končí vojenská operace s výsledkem zmařeného sebevražedného atentátu a zatčením 49 Palestinců.
V pátek ráno na závěr několikadenní operace byl v Nábulusu zatčen jednotkami izraelské armády (IDF) místní šéf Hamásu, Nijád Škirat. Zatčeno bylo i dalších 49 Palestinců, které čeká výslech u IDF. Šéf Hamásu se skrýval v jednom z domů v utečeneckém táboře Bejt Ilma, ale byl donucen jej opustit jeho obyvateli, kteří se obávali, že jim IDF jejich dům zdemoluje.
Velitel jednotek na Západním břehu oznámil, že aktivity IDF v Nábulusu vedly ke zmaření teroristického útoku plánovaného na blízkou budoucnost. Část vojáků bude po skončení operace uvolněna na oslavy Jom Kippur, ale ostatní budou pokračovat v likvidování teroristické infrastruktury i přes svátky.
Během operace došlo ke střetům s Palestinskými ozbrojenci, k přestřelkám a házení zápalných lahví.
Ve čtvrtek zatkly jednotky sebevražedného atentátníka, jeho přepravce a rekrutora, kteří plánovali provést útok v Izraeli.
Ve čtvrtek v noci byla uvalena na palestinská teritoria úplná uzavírka, která bude uvolněna po skončení svátku Jom Kippur. Během uzavírky budou propouštěni pouze civilisté mající humanitární důvody a schválení Oblastním koordinačním úřadem.

21.09.2007 00:00 14