Praha Jeruzalém

Vůdce opozice, Benjamin Netanjahu, ve středu řekl, že byl informován o operaci izraelské armády v Sýrii od samého počátku. Zároveň také premiéra Olmerta za tuto operaci pochválil.
Během rozhovoru pro Channel 1 Netanjahu osobně Olmertovi poblahopřál. „Když premiér dělá věci, o kterých si myslím, že jsou důležité a nezbytné, má mou plnou podporu,“ řekl. „Věděl jsem o tom od samotného začátku a podporoval jsem to, je ale příliš brzy o té věci hovořit.“
Později Netanjahu Olmerta naopak kritizoval za jeho postoj k Jeruzalému a za to, že je ochoten dělat ústupky. „Jeruzalém není jen město, Zeď nářků není jen nemovitost a Chrámová hora není jen nějaký kus země. Tyto koncepty jsou v základech naší identity a národní existence. Nesnesitelná lehkost, se kterou se vláda, která k tomu nemá mandát ani podporu Židů, vzdává Sionu, ukazuje zhoršování hodnot izraelské společnosti,“ řekl.
Netanjahu dále nazval Olmertovu vládu jako nebezpečnou a vyloučil možnost, že by do této vlády vstoupil.
O prohlášení Gazy a Hamásu za nepřátelské entity řekl, že je to příliš pozdě a ohrožuje to Izrael. Netanjahu nevěří ani Mahmúdu Abbásovi. Věří pouze Izraelské armádě. Podle něj je jediným důvodem, proč ze Západního břehu ještě není Hamástán, fakt, že je tam přítomna izraelská armáda.

20.09.2007 00:00 3