Praha Jeruzalém


Překlad dnešního večerního vydání:

00:03 – 00:32
Izraelský vpád do syrského vzdušeného prostoru měl být útokem přímo spojeným se severokorejskou dodávkou, která mohla obsahovat jaderný materiál. Dodána byla do Sýrie tři dny před útokem. Tvrdí to alespoň sobotní vydání Washington Post. Podle zprávy měla dodávka dorazit do syrského přístavu Tartus 3.září. Více informací zde.

00:33 – 00:53
Zástupce syrského ministra zahraničí popřel zprávy o tom, že Damašek neplánuje vojenskou odpověď. Libanonské noviny prý vytrhly jeho slova z kontextu.

00:54 – 01:14
Americký velvyslanec v Libanonu, Jeffrey Feltman, v pátek řekl, že jsou jasné důkazy pro to, že Hizballáh stále pašuje zbraně přes syrskou hranici, což je porušením rezoluce OSN. „Shledáváme důkazy, že pašování přes syrskou hranici stále pokračuje, jako silné,“ řekl Fetlman pro AFP. Další informace v tomto článku.

01:15 – 01:35
Izraelská armáda provedla v sobotu operaci v severní Gaze, kterou označila za rutinní operaci proti teroristické infrastruktuře. Armáda řekla, že si není vědoma zprávy, že měl být 17letý mladík vážně zraněn střelbou armády ve městě Bejt Hanun. Armáda potvrdila, že devět Palestinců bylo zadrženo kvůli výslechu.

01:36 – 01:53
Izraelský pár jedoucí v autě mezi Karnei Šomron a Kedumim byl v pátek odpoledne lehce zraněn střelbou. Zranění Izraelci byli poté schopni dojet do blízkého města, kde byli ošetřeni záchrannou službou a dopraveni do nemocnice v Kfar Saba. Více informací vám přinášíme zde.

01:54 – 02:09
Zpěvačka Madonna, která přiletěla do Izraele na svátek Roš Hašana a která se účastní konference o kabale, se úspěšně vyhýbá fotografům. Madonna přiletěla do Izraele ve středu společně s dalšími hvězdami. Mezi nimi je například i herečka Demi Moore. Článek o pobytu zpěvačky Madonny v Izraeli vám přinášíme zde.

15.09.2007 00:00 10