Praha Jeruzalém

Přepis obsahu odpoledního vysílání v češtině.

00:03 – 00:25
Jeden Izraelec zemřel a druhý byl vážně zraněn při nehodě trajektu v Thajsku. Podle zpráv vezl trajekt třikrát více lidí, než je povoleno zákonem.

00:26 – 00:47
Izraelský vrchní soud nařídit zbourání a přestavění části bezpečnostního plotu v délce 1,7 km, která vede vesnicí Billin. Po několik měsíců je vesnice místem násilných demonstrací kvůli bezpečnostnímu plotu. Více informací vám přínášíme v tomto článku.

00:48 – 01:12
Očekává se, že bezpečnostní kabinet obnoví příkaz k cílenému zabíjení vysokých představitelů teroristické organizace Islámský džihád, aby tak bojoval proti palbě raket Kassám na Sderot a západní Negev. Ani toto rozhodnutí nepřimělo organizaci, aby dnes na Sderot nevystřelila šest raket. Obyvatelé Sderotu si i nadále stěžují na neschopnost vlády na útoky odpovědět. Více informací zde (článek obsahuje i reportáž z raketového útoku ve Sderotu).

01:13 – 01:32
Winogradova komise oznámila nejvyššímu soudu, že zašle varovné dopisy důstojníkům armády, kteří budou zmínění v konečné zprávě, která bude vydána po vysokých svátcích. Komise informovala, že neumožní křížový výslech svědků, kteří již svědectví poskytli.

01:33 – 01:48
Vůdce opozice Benjamin Netanjahu varoval, že ustavení palestinského státu by učinilo Izrael zranitelnějším při raketových útocích. Nesouhlasí také se stahováním z dalšího území, protože je to podle něj poskytnutí území Íránu.

01:49 – 02:02
Výstavba 14 500 bytů v první polovině roku 2007 znamená 10% snížení oproti stejnému období minulého roku. Statistická data ukazují zvýšení počtu stavebních projektů.

02:03 – 02:20
Rozhovor s nejmladším členem Knessetu Joelem Hassonem, reportáž o raketových útocích na Sderot.

Dále – záběry Baziliky svatého hrobu v Jeruzalémě v čase modliteb

Tento přepis vysílání obsahuje vnořené video z kanálu Infolive.TV na portálu YouTube, kde je záznam uložen. Našim čtenářům to umožňuje vracet se ke starším pořadům. Stream na serveru Israel.cz přímo od Infolive.TV je tím nejaktuálnějším vydáním televizních zpráv z Izraele v angličtině, avšak odkazování našich „titulků“ na starší pořady neumožňuje.

04.09.2007 00:00 6

Klíčová slova