Praha Jeruzalém


Přepis obsahu vysílání v češtině:

00:04 – 00:32
V reakci na pondělní palestinské raketové útoky na izraelské město Sderot vydal premiér Olmert armádě rozkaz zničit všechna odpalovací zařízení a teroristy zapojené do útoků proti Izraeli. Ministerstvo obrany podporuje rozsáhlou pozemní operaci v Gaze. Rodiče ve Sderotu zatím až do odvolání nebudou posílat děti do škol. Více v tomto článku.

00:32 – 00:57
Premiér Olmert vyjádřil pochybnosti o možnosti dosáhnout uzavření dohody s palestinským prezidentem Abbásem ještě před listopadovým summitem ve Washingtonu. Ve snaze posílit regionální podporu summitu jednala v pondělí v noci ministryně zahraničí Cipi Livniová se svými egyptskými a jordánskými protějšky.

00:58 – 01:23
Náměstek šéfa generálního štábu, generálmajor Moše Kaplinsky prohlásil, že armáda se poučila z loňské války v Libanonu a má připravený nový strategický plán pro vypořádání se s konvenčními i nekonvenčními hrozbami. Více zde.

01:24 – 01:40
Izraelský prezident sdělil po raketovém útoku na Sderot rakouskému kancléři Alfredu Gusenbauerovi, že Hamás je fanatické náboženské hnutí, které pro svůj lid nechce stát.

01:41 – 01:56
Izraelská tenistka Shahar Peer porazila v pondělí v noci polskou hráčku Agnieszku Radwanskou 6-4, 6-1 a pokročila tak do čtvrtfinále na US Open v New Yorku.

01:57 – 02:13
AHAVA Dead Sea Cosmetics, kosmetická firma využívající zdroje Mrtvého moře vstoupila na mezinárodní trh a otevřela obchod v londýnské Covent Garden. V obchodu je postavena zeď z minerálních produktů a ostrov z bahna z Mrtvého moře.

02:14 -02:25
Dále na Infolive.TV najdete: Izraelští váleční hrdinové, vojáci, kteří bojovali ve Druhé libanonské válce. Spekulace o zdravotním stavu prezidenta Mubaraka.

Tento přepis vysílání obsahuje vnořené video z kanálu Infolive.TV na portálu YouTube, kde je záznam uložen. Našim čtenářům to umožňuje vracet se ke starším pořadům. Stream na serveru Israel.cz přímo od Infolive.TV je tím nejaktuálnějším vydáním televizních zpráv z Izraele v angličtině, avšak odkazování našich „titulků“ na starší pořady neumožňuje.

04.09.2007 00:00 5

Klíčová slova