Praha Jeruzalém

Bezpečnostní kabinet ve středu rozhodl, že ani přes pokračující raketové útoky na Sderot a okolní osady, nerozšíří vojenské operace v Gaze.
Premiér Olmert nařídil armádě, aby představila ucelený plán boje proti útokům raketami Kassám na Negev. O návrhu několika poslanců, odpojit v reakci na útoky z Gazy přívod elektřiny, ministři nehlasovali.
V oficiálním prohlášení vydaném po skončení jednání bezpečnostního kabinetu se říká, že „Hamás je odpovědný za útoky raketami Kassám a terorismus pramenící v Gaze. Tato vražedná teroristická organizace předstírá, že řídí každodenní život obyvatel Gazy, zatímco jsou životy lidi v okolí Gazy neúnosně narušovány. Po započtení všech těchto okolností jsme pověřili ministerstvo obrany, zahraničních věcí a další relevantní strany, aby navrhly plán, který v odpovědi na kriminální a nevybíravé útoky proti civilní populaci v Izraeli, zváží všechny vojenské a civilní pohledy na omezení služeb poskytovaných Izraelem do Gazy.“
Ministr obrany, Ehud Brak, se nechal slyšet, že dokud zde není obranný systém proti raketám Kassám, jsou jediným řešením hluboké výpady do Gazy. „Vedle ofenzivních snah musíme tlačit na vývoj obraných způsobů a připravit se na možnost vyhlášení výjimečného stavu. Musíme také zvážit uvalení sankcí na vládu Hamásu,“ řekl Barak.

05.09.2007 00:00 3