Praha Jeruzalém

Dnes se vrátilo po prázdninách do škol asi 1,5 milionu studentů. Přivítalo je 120 656 učitelů a zaměstnanců škol. Pro 134 500 dětí to byl úplně první školní den v jejich životě. Prezident Šimon Peres navštívil základní školu v Jeruzalémě, premiér Olmert školu v Ramle a ministr pro vnitřní bezpečnost, Avi Dichter, navštívil Sderot.
Mezitím dopadly na otevřené prostranství u města Sderot dvě rakety Kassám, ke kterým se přihlásila organizace Brigády al-Quds, vojenské křídlo Islámského džihádu. Při útoku nebyla hlášena žádná zranění nebo škody. Včera večer dopadla raketa Kassám blízko jedné ze škol ve Sderotu.
Starosta Sderotu, Eli Mojal, řekl, že bohužel nejsou vůbec překvapeni. „Pouze to dokazuje, že očekáváme rok doprovázený střelbou raket. Je to bohužel realita ve které žijeme.“
Ministr Avi Dichter přivítal rozhodnutí rodičů poslat děti do školy i přes hrozbu  raketových útoků. Statečnost rodičů ocenil i premiér Olmert a dodal, že všechny školy ve Sderotu s výjimkou jednoho malého křídla jsou opevněny podle instrukcí domácího velitelství.
Podle ministryně školství se v Izraeli zvýšil počet studentů oproti loňskému roku o více než 10 000. Počet učitelů ale vzrostl jen o 60. I přes větší počet studentů je menší počet tříd (počet klesl z 53 687 na 53 449).

02.09.2007 00:00 14