Praha Jeruzalém

Íránský prezident, Mahmúd Ahmadinežád, se v Teheránu zúčastnil demonstrace při příležitosti Mezinárodního dne Jeruzaléma (al-Kuds). Podle íránské zpravodajské agentury IRNA během této akce, kromě obvyklých útoků proti „sionistickému režimu“, navrhl uspořádání referenada, ve kterém by se rozhodlo o tom, kam mají být izraelští Źidé z Izraele přesunuti, zda do Evropy, Kanady nebo na Aljašku.
„Uspořádejme v Palestině referendum. To je náš návrh evropským zemím. Nechte všechny Palestince, včetně muslimů, křesťanů a židů zúčastnit se tohoto referenda.“
IRNA dále infomovala, že Ahmadinežád zopakoval své dřívější návrhy, aby Evropa uvážila přesunutí Sionistů do Evropy nebo na velká území jako je Kanada nebo Aljaška.
Ahmadinežád dále prohlásil, že vytvoření sionistického režimu, pokračování jeho existence a neomezená podpora ze strany USA, jsou urážkou lidské důstojnosti.“
V jiných aspektech se Ahmadinežádův projev nikterak neodlišoval od toho, co obvykle říká. Opět připomínal utrpení Palestinců, kteří prý podle něj platí za události v Evropě, ke kterým došlo před šedesáti lety. Sionisté podle něj také zřídili tajné věznice v Evropě a uvalují ekonomické sankce na všechny státy, které sionistický režim neuznvají. Dále pokračoval klasickým odvoláním na popírání holokaustu když řekl, že západní státy přeměnily holokaust ve svaté téma a nenechají nikoho vznášet otázky.

05.10.2007 00:00 2