Praha Jeruzalém

[IMG R 10116]Vysoký vůdce Hamásu, Nizar Raján, v pondělí řekl, že Hamás brzy převezme kontrolu nad Západním břehem. „Na podzim se budou stoupenci Hamásu modlit v Mukatě v Ramalláhu (místo, kde jsou kanceláře Mahmúda Abbáse),“ řekl během shromáždění v Gaze. „Dnes se modlíme v prezidentském komplexu v Gaze, přesně tak jak jsme řekli, že budeme. Abbásův režim spadne jako list s příchodem podzimu.“
Od násilného převratu Hamásu v Gaze v červnu tohoto roku, se bezpečnostní složky Palestinské samosprávy snaží hledat agenty Hamásu, zeména ty, kteří patří k organizaci Brigády Izz ad-Din al-Kassám, což je ozbrojené křídlo Hamásu. Hamás mnohokrát pohrozil odplatou za útoky na své muže na Západním břehu.
Raján pokračoval, „na podzim bude muž, který zabíjí své vlastní lidi odhalen a zničíme ho stejně tak, jak jsme zničili jiné takové jako je on.“
Jásir Abed, člen výkonného výboru OOP v odpovědi na Rajánova prohlášení řekl, že Raján patří do blázince a že tito lidé jsou mentálně a nacionalisticky zaostalí.
„Raján, Mahmúd al-Zahar a celý ten gang Hamásu doopravdy nepovažují Jeruzalém, Gazu a Západní břeh za důležité. Chtějí jen rozšířit islámské myšlení mezi muslimy v celém světě. Tahle skupina nemá ve svém arzenálu nic jiného než hrozby. Tenhle gang nezná význam dialogu, vše co umění je klít,“ řekl představitel Palestinské samosprávy agentuře Ma’an.

30.10.2007 00:00 5

Klíčová slova