Praha Jeruzalém

[IMG R 10166]Těžké přestřelky mezi vojáky izraelské armády a palestinskými ozbrojenci se odehrály v neděli v noci poblíž přechodu Sufa spojujícího Izrael s Pásmem Gazy. Dva rezervisté byli při střetech lehce zraněni, jeden byl zraněn těžce a po převozu do nemocnice Soroka zemřel. Hamás hlásí zabití jednoho ze svých mužů.
Izraelské jednotky operovaly uvnitř palestinského území, asi 1 kilometr od bezpečnostního plotu. Operace byla zaměřena k odtlačení teroristických jednotek od bezpečnostního plotu a k odkrývání infrastruktury teroristů. Podle zpráv pokračovaly přestřelky i v pondělí ráno.
Izraelské jednotky operovaly také na severu Pásma Gazy ve městě Bejt Hanun, které je jedním z hlavních míst odpalování raket Kassám. Zde bylo na jednotky vypáleno množství protitankových střel.
Izraelské letectvo zaútočilo na skupinu ozbrojenců v oblasti. Podle Palestinců zemřeli dva civilisté.
Jižní velitelství oznámilo, že teroristé v Gaze zvýšili svůj odpor, což je spojeno s posílením Hamásu. Jednotky jsou lépe vycvičené a vybavené. Izrael prý musí vstupovat do Gazy a hledat tunely, kterými teroristé pašují zbraně, protože jednoho dne by se mohlo stát, že takové tunely najdou i v Izraeli a pak už by bylo pozdě.
Ke střetům docházelo i na Západním břehu. Jeden voják byl středně těžce zraněn při operaci v uprchlickém táboře Ein Beit-Ilma poblíž Nábulusu. tři hledaní Palestinci byli zatčení a převezeni k výslechu. Armáda operovala také v oblasti Ramalláhu a Betléma. Celkem bylo zatčeno 20 Palestinců.

29.10.2007 00:00 4