Praha Jeruzalém

[IMG R 10117]Velitel vojenského křídla Hamásu, Muhammad Deif prý vzkázal, že se jeho hnutí chystá zaútočit v samotném srdci Izraele. Tvrdí to vysoký představitel Hamásu, Šejk Ahmed Hamdan, který se prý s Deifem setkal na místě kde se skrývá. Hamás prý brzy změní svou obrannou taktiku na útočnou. Pole Hamdana se Izzadin al-Kassám chystají zahájit útok proti Izraeli během následujících týdnů a nezústanou u obranné taktiky.
„Deif mi slíbil, že Izzadin al-Kassám zasáhnou tvrdě sionistického nepřítele. Organizace završila své přípravy a už jen čeká na rozkazy,“ řekl.
Deif je odpovědný za smrt desítek Izraelců při sebevražedných bombových útocích, které naplánoval.  Skrývá se od roku 1992 a podařilo se mu uniknout minimálně dvěma pokusům o jeho zabití. Při jednom z těchto pokusů na něj byla vypálena střela a Deif měl údajně přijít o oko. Deif zdědil post velitele vojenského křídla Hamásu po Jahja Ajášovi, který byl znám pod přezdívkou „Inženýr“, který byl zabit v roce 1996. Deif pak stál za mnoha teroristickými útoky, které měly pomstít zabití Ajáše. Byl odpovědný za vyslání teroristů na útoky do Jeruzaléma a Aškelonu a stál za skupinami, které unesly a zavraždily vojáky Nachsona Waxmana a Šahara Simaniho.
Deif, který ví, že je terčem izraelské armád,y dělá vše pro to, aby zmizel. Na konci roku 1996 utekl do Egypta, ale později se vrátil, aby plánoval teroristické útoky. V posledních letech se zapojil také do vývoje raket. Palestinská samospráva Deifa již v minulosti zatkla, ale po krátké době ho opět propustila.
Okolo zdravotního stavu Muhammada Deifa se vytvořilo také mnoho mýtů. Jeden z nich například říká, že utrpěl poškození mozku. Deif se objevil také v jednom filmu Hamásu, aby dokázal, že je stále aktivní.

30.10.2007 00:00 10