Praha Jeruzalém

[IMG R 10095]Německo hodlá propustit člena íránské zpravodajské služby a Libanonce usvědčeného z vraždy, kteří jsou v Německu drženi. Učiní tak bez jakýchkoliv snah zjistit informace o zajatém izraelském navigátorovi, Ronu Aradovi. Oznámila to německá nejvyšší státní zástupkyně, Monica Harmsová, podle které budou oba muži propuštěni podle německého zákona v prosinci.
Darabi, íránský důstojník zpravodajské služby, je přitom považován za posledního, kterého teroristické skupiny považují za natolik důležitého, že by byly ochotny ho vyměnit za informace o Aradovi.
Oznámení následovalo po setkání Harmsové s dcerou Rona Arada, Juval, která se snažila o změnu německého rozhodnutí. Bratr Rona Arada, Chen, řekl, že je velmi smutné, že 21 let po jeho zmizení je o něm tak málo informací. Na tiskové konferenci nicméně řekl, že rozhodnutí respektuje.
Chen dále dodal, že i přesto, že se v  tisku mluví o tom, že podnětem k jejich odletu do Německa byly informace o Aradovi předané jako součást výměny těl mezi Hizballáhem a Izraelem, není to pravda a ani on ani Juval ještě žádné informace neviděli.

Více informací o Ronu Aradovi si můžete přečíst v článku: Ron Arad, pohřešovaný izraelský letecký navigátor

17.10.2007 00:00 4