Praha Jeruzalém

Dopolední vydání zpravodajské relace Infolive TV můžete shlédnout zde.


Online TV

Propuštění vězňů z Gazy na Ramadán představuje etický problém vzhledem k tomu, že unesený voják Gilad Šalit zůstává v zajetí, prohlásil v dopise určenému vrcholným politikům Gabi Aškanazi, šéf generálního štábu izraelské armády. Dnes má být propuštěno a dopraveno k hraničnímu přechodu Erez 39 vězňů. Jeden vězeň ze seznamu zůstává ve vazbě, protože se zjistilo, že je členem Hamásu.


Online TV

Syrský prezident poprvé před kamerami přiznal, že Izrael pronikl do syrského vzdušného prostoru. V pondělním interview pro BBC řekl, že si Sýrie vyhrazuje právo na odpověď. Prezident Assad sdělil, že by na washingtonskou konferenci o Blízkém východě vyslal delegaci, pokud by se v agendě konference objevilo vrácení Golanských výšin.Online TV

Izraelská ministryně zahraničí varovala na Valném shromáždění OSN před nebezpečími vyplývajícími z toho, když členský stát jako Írán chce „vymazat Izrael z mapy,“ a v narážce na holocaust vyzvala, aby se OSN přiznalo ke svému slibu „nikdy více.“
Online TV

Ředitel izraelské Vládní tiskové kanceláře (GPO), Daniel Seaman, prohlásil, že smrt arabského chlapce Muhammada al-Dury v roce 2000 byla zinscenovaná kameramanem stanice France 2. Seaman tak reagoval na požadavek, aby GPO zbavilo France 2 osvědčení. Francouzský soud nedávno nařídil, aby stanice uvolnila utajované záběry incidentu.


Online TV

Írán v pondělí pohrozil napadením asi 170 amerických cílů na Blízkém východě a ve světě, pokud by byl napaden Izraelem nebo Spojenými státy. Vysoce postavený činitel Revolučních gard sdělil, že má Írán připravený seznam strategických cílů v regionu i ve světě.
Online TV

Dále na Infolive.TV: propuštění vězňů jako ramadánové gesto; organizace Bejt Šlomo navštěvuje vojáky na Západním břehu s pojízdnou sukkou.

Online TV

Kostel etiopské církve v Jeruzalémě.Přímý odkaz na tuto zpravodajskou relaci.
(odkaz vede mimo tento server na www.infolive.tv)02.10.2007 00:00 5

Klíčová slova