Praha Jeruzalém

Ehud Olmert včera na zvláštní tiskové konferenci informoval, že trpí rakovinou prostaty v počátečním stádiu, ale zároveň zdůraznil, že podle názorů lékařů jsou vyhlídky na úplné uzdravení vysoké a proto hodlá dále pokračovat ve své běžné každodenní práci. Spolupracovníci Ehuda Olmerta říkají, že Olmert bude veřejnost i nadále informovat o vývoji svého zdravotního stavu a o léčbě, kterou podstoupí.
Během dne do premiérovy kanceláře volalo svá přání brzkého a úplného uzdravení mnoho lidí, mezi nimi i egyptský prezident Hosni Mubarak, palestinský vůdce Mahmúd Abbás, palestinský premiér Salaam Fajád a bývalý britský premiér, nyní vyslanec pro Blízký východ, Tony Blair. Dlouho s premiérem hovořil také jeho mnohaletý přítel, republikánský kandidát na prezidenta, Rudy Giuliani, který sám rakovinu prostaty prodělal.
S premiérem hovořila také Condoleezza Riceová a Olmert jí slíbil, že se mírového summitu v Annapolis zůčastní, tak jak je naplánováno, a že operaci nádoru podstoupí až po skončení jednání.

30.10.2007 00:00 7