Praha Jeruzalém

Od středečního brzkého rána jsou z jihu Gazy hlášeny těžké přestřelky. Izraelští vojáci z 51. batalionu brigády Golani  a z obrněných jednotek vstoupili do oblasti Khan Junis, kde pátrají pro infrastruktuře teroristů a hledají stíhané osoby, aby je odvedli k výslechu.
Během ranních hodin byla na jednotky vypálena protitanková střela a vojáci na teroristickou buňku zahájili střelbu, při které jednoho z jejích členů zastřelili. Armáda tvrdý odpor v oblasti očekávala a předpokládala, že operaci bude provázet řada podobných incidentů.
Operace je podobná těm předchozím, které již v Gaze proběhly a je zaměřená proti útokům teroristických skupin. Tyto operaci již pomohly zabránit značnému počtu teroristických útoků a bylo během nich zraněno nebo zabito množství teroristů.
Teroristům v Gaze jde podle armády zejména o to, aby narušili vojenskou kontrolu v okolí hraničního plot, aby odtud mohly palestinské teroristické skupiny střílet rakety na Izrael.
Teroristické organizace v Gaze, zejména pak Hamás, za poslední měsíce nabyly na síle. Je zde vidět zejména větší organizovanost a držení většího množství lepších zbraní. Jeden z vysokých armádních důstojníků popisuje teroristické buňky již jako armádu.

17.10.2007 00:00 5

Klíčová slova