Praha Jeruzalém

[IMG R 10159]Velvyslanec Organizace pro osvobození Palestiny v Polsku, Khaled Soufan, ve středu navštívil bývalý koncentrační tábor Osvětim II – Birkenau. Při návštěvě ho doprovázel izraelský velvyslanec v Polsku, David Peleg. Oba strávili v táboře asi dvě a půl hodiny a Soufan během ní Pelegovi řekl, že  člověk opravdu pochopí rozsah holocaustu až tehdy, když sám Osvětim navštíví. Soufan je bývalým velvyslance OOP v Maďarsku, kde se spřátelil s izraelským velvyslancem a vyjádřil svůj zájem koncentrační nábor navštívit. Na Soufana zdá se udělalo dolem množství skupinek židovské mládeže, které tábor navštívily a byl dojat během vzpomínkového ceremoniálu u památníku v Birkenau.
Poté co se Soufan zapsal do knihy návštěvníků reportérům řekl, že na místo přišel proto, aby vyjádřil svou solidaritu s Židy, kteří trpěli během druhé světové války.
Velvyslanec OOP není ale jediným neočekávaným hostem tábora. Tábor na začátku října navštívil také pákistánský velvyslanec a během několika následujících týdnů se očekává návštěva pákistánských vojenských představitelů.

25.10.2007 00:00 10

Klíčová slova