Praha Jeruzalém

V pondělí zemřel ve věku 66 let v nemocnici Bielinson v Petah Tikva izraelský herec Jisrael Poliakov. Hospitalizován byl před dvěma týdny, kdy utrpěl srdeční infarkt. Pohřeb se bude konat ve středu odpoledne na hřbitově v kibucu Einat.
Poliakov byl znám hlavně díky komediální skupině Hagšaš Hahiver (Hagašašim), které byl členem. Objevil se také v úspěšném seriálu All′s Good (Všechno dobré), který je založen na životě Poliakovy rodiny a byl napsán jeho dcerou Jael.
Poliakov se narodil v Jeruzalémě a vyrůstal v Tel Avivu. Jeho herecký talent byl evidentní již od začátku a během jednoho vystoupení na střední škole si ho všimla „Nachal Band“, slavná vojenská hudební a herecká společnost. Poliakov zahájil vojenskou službu a vstoupil do této společnosti, kde se setkal se svým celožitovním přítelem a kolegou Gavrielem Banaiem. Po skončení vojenské služby Poliakov a Banai vstopili do skupiny Gatarnegolim, kde se setkali s Šaike Levim a tak se vytvořilo slavné trio Hagašašim. Společně vytvořili mnoho komediálních show, které se staly klasikou a přispěly mnoha citáty do moderní mluvené hebrejštiny. Zahráli si také v komediích, které se staly celonárodními hity, například Givat Halfin Eina Ona.
V roce 2000 všichni tři získali izraelské ocenění za celoživotní přínos v kultuře.

30.10.2007 00:00 11

Klíčová slova