Praha Jeruzalém

Libanonské noviny As-Safir ve čtvrtek informovaly o tom, že buňka organizace Al-Kajda plánovala zavraždit vůdce Hizballáhu, Hassana Nasralláha. Podle zprávy provádějí nyní libanonské bezpčnostní služby prověřování všech aktivit organizace Al-Kajda v Libanonu. Několik členů buněk této organizace bylo zatčeno a přiznali se mimo jiné také ke střílení raket Kaťuša na Izrael.
Buňky jsou vyšetřovány také kvůli spiknutí za účelem útoku na jednotky UNIFIL v jižním Libanonu. Útok, který nebyl zrealizován, měl prý vypadat jako práce Hizbaláhu, aby došlo k dalšímu zhoršení situace v zemi. Buňky měly chystat také útok na vůdce Hizballáhu, Hassana Nasralláha, s cílem ho zabit.
Libanonské bezpečnostní služby prý odhalily tři buňky organizace Al-Kajda, které operovaly v jižním Libanonu. Během operace se podařilo najít asi 150 liber kyanidu a dalších chemikálií, které se používají k výrobě výbušnin. Několik set liber výbušnin prý již bylo odesláno zpět do Iráku.
Americká ambasáda v Bejrútu podle zprávy oficiálně požádala libanonské bezpečnostní služby o nahlédnutí do vyšetřovacích spisů, aby bylo možné zjistit, zda byly výbušniny poslané do Iráku určené proti americkým jednotkám v této zemi.

15.11.2007 00:00 2

Klíčová slova