Praha Jeruzalém

Vysoká škola Sapir zítra uspořádá slyšení s Nizarem Hassanem, profesorem, který odmítl vyučovat unifmovaného vojáka v záloze Ejala Cohena. Zdroje z prostředí školy říkají, že slyšení je začátkem procesu, který vyústí v profesorovo propuštění, a proto byly všechny jeho přednášky zrušeny.
Přednášející, Nizar Hassan, nejprve vykázal rezervistu ze třídy kvůli tomu, že přišel na přednášku v uniformě. Když student odmítl opustit učebnu, přednášející mu neumožnil účastnit se výuky s tím, že neučí vojáky, policisty, ani jiné unformované příslušníky. Přednášku pak prokládal různými nevhodnými poznámkami. Student poté podal oficiální stížnost na profesorovo nevhodné chování. Poté co profesor studentovo nařčení potvrdil, rozhodla se škola uspořádat slyšení.
Od chvíle, kdy se zpráva rozšířila mezi studenty, panovala na kampusu napjatá atmosféra. Kampusem se šířila výzva, aby studenti přišli na profesorovu přednášku v uniformě. To se jim už ale nepodaří, protože všechny profesorovy přednášky byly zrušeny.
Mezitím se také skupinka studentů rozhodla bojovat proti propuštění Hassana ze školy. Zastávají prý také názor, že na akademickou půdu by se nemělo vstupovat v uniformě.
Ejal Cohen říká, že mu při podání stížnosti nešlo o profesorovo propuštění, ale o omluvu za nevhodné chování. Oba se zřejmě zítra setkají a filmová fakulta doufá, že během setkní se přednášející studentovi za své jednání omluví.

Související článek: Arabský vyučující odmítl učit rezervistu v uniformě

22.11.2007 00:00 11