Praha Jeruzalém

Satelitní zpravodajská síť al-Džazíra odvysílala záběry maskovaných palestinských teroristů, kterým se dostává školení v mezinárodním humanitárním právu a první pomoci od Mezinárodního výboru Červeného kříže. Místo konání, afiliace teroristů k jednotlivým skupinám ani jejich tváře z bezpečnostních důvodů odhaleny nebyly, nicméně zájem o účast prý projevily všechny skupiny.
„Ozbrojení chlapíci“ se dozvědí, na jaké civilisty a vojenské cíle útočit mohou a na které ne. Účastníci mohli klást přednášejícím otázky a byli velmi překvapeni, když zjistili, že možnost zapojit se do teroristického boje je právo garantované zákony a že ozbrojený konflikt má pravidla.
Cílem těchto kurzů je dát ozbrojencům něco, co dříve neměli, naučit je něco nového a změnit jejich přístupy skrze seznámení se s aplikovaným mezinárodním právem.
V závěru kurzu se naučili, jak poskytovat zraněným spolubojovníkům první pomoc. Jelikož jsou zarputilí bojovníci proti Izraeli, většina z nich byla někdy dříve zraněna, a proto tuto část kurzu přijímali s nadšením.

16.11.2007 00:00 1Zdroj: Redakce Israel.cz

Klíčová slova