Praha Jeruzalém

[IMG R 10120]Obrovská izraelská vlajka, dost možná i úplně nějvětší vlajka na světě, je na cestě z Filipín do Izraele. Je 100 metrů dlouhá a 200 metrů široká, což je rozměr jako dvou fotbalových hřišť. Vlajka by v následujících dnech měla dorazit do Ašdodu.
Šest krečích šilo vlajku 3 týdny a pomáhalo jim dalších 40 dobrovolníků. Celá vlajka váží uctyhodných 5 200 kg. Nápad na vytvoření vlajky, stejně jako finance poskytla sestra Grace Gupana, obchodnice, která miluje Izrael, aby uctila 50 let přátelství mezi Izraelem a Filipínami. Jeptiška se posledních pár let věnovala rozvoji turismu mezi oběma zeměmi a rozhodla se poznačit spojenectví mezi oběma zeměmi dvěma stejně velkými vlajkami – Izraele a Filipín. Na cestě do Izraele jsou nyní obě vlajky.
Na konci měsíce by měl do Izraele přiletět zástupce Guinessovy knihy rekordů, aby nový rekord potvrdil a dal tak izraelské vlajce titul největší vlajky na světě. Rekord zatím drží americká „supervlajka“, která má rozměry jednoho fotbalového hřiště. Izraelská vlajka je tedy dvakrát tak velká.
Ministerstvo pro turismus v současné době vybírá na jaké místo vlajku umístit. Jednou ze zvažovaných možností je také umístění nad pevností Massada.

14.11.2007 00:00 1

Klíčová slova