Praha Jeruzalém

S blížící se mírovou konferencí v Annapolis se opět objevuje otázka, zda je vůbec možné izraelsko-palestinský konflikt vyřešit a pokud ano, tak kdy a jak. Při letmém pohledu do internetových diskuzí v téměř jakémkoliv jazyce člověk narazí na spoustu osob, které přesně vědí, co by která strana měla udělat. Možná mezi ně patříte i vy. Nyní máte jediněčnou  možnost si to prostřednictvím počítačové hry sami vyzkoušet.
Hra se jmenuje PeaceMaker a vyšla v únoru letošního roku. Jedná se o strategii a hráč si může vybrat, zda bude hrát za Izrael nebo za Palestince. Tvůrci se snaží vycházet z reality a poskytnout tak hráčům realistický náhled a dát jim do ruky prostředky, které k řešení situace mají i obě strany konfliktu. Autor hry je Izraelec a při vývoji hry spolupracoval také s Palestinci, aby tak dal dohromady i jejich pohled na věc.
Jak se mu to podařilo můžete posoudit sami. 
Hru je možné hrát anglicky, ale pochopitelně též v hebrejštině nebo arabštině. Na oficiálních stránkách hry je možné si stáhnout 200 MB demo, nebo si rovnou zakoupit plnou verzi.

Trailer hry PeaceMaker

27.11.2007 00:00 8Zdroj: Redakce Israel.cz