Praha Jeruzalém

[IMG R 10220]Obyvatel z Ramat Gan, který se 12 let vyhýbal vojenské službě, byl ve čtvrtek odsouzen vojenským soudem v Jaffě ke třem hodinám vojenských prací na základně v Tel Hašomeru po dobu dvou měsíců.
Policie zastavila 36letého muže kvůli kontrole řidičského oprávnění a zjistila, že nepodstoupil základní vojenskou službu a byl označen za vyhýbajícího se vojenské službě. Tato informace se v policejních záznamech objevila díky nově zavedené spolupráci mezi izraelskou armádou a policií. Muž byl zadžen, předán vojenské policii a poslán do vojenského vězení. Krátce poté byl obviněn z vyhýbání se vojenské službě po dobu 4 034 dnů.
Muž měl původně odsloužit v armádě místo klasických tří let pouze jeden rok, protože měl za sebou již 2 roky služby v sovětské armádě. Nakonec se ukázalo, že muž do armády nenastoupil.
Mezi vojenskou prokuraturou a mužovým odbhájcem došlo k dohodě, podle které muž odslouží 58 dní vojenských prací. Výkon trestu by měl být zahájen v následujícíh dnech a muž se bude muset na základně v Tel Hašomer ukázat každý víkend na tři hodiny.

23.11.2007 00:00 3

Klíčová slova