Praha Jeruzalém

[IMG R 10122]Palestinský ministr informací, Riad El Malki, řekl, že Palestinci v Annapolis budou žádat také znovuotevření palestinských institucí v Jeruzalémě a to podle rámce první fáze Cestovní mapy. Na tiskové konferenci, která následovala po zasedání palestinské vlády, ministr řekl, že Palestinci potvrzují své závazky z Cestovní mapy a v současné době zavádějí bezpečnostní strategii, která má eliminovat anarchii na Západním břehu.
Výměnou za to plánují v Annapolis žádat otevření palestinských institucí ve východním Jeruzalémě a to, podle jeho vlastních slov, v souladu s první fází Cestovní mapy.
Dodal také, že chtějí Palestinci žádat o „vážné a smysluplné“ propuštění vězňů a okamžité zastavení všech stavebních prací v izraelských osadách.
Podle El Malkiho se má Abbás na konci týdne setkat s arabskými ministry zaraničí, aby před summitem vytvořili společné arabské stanovisko.
Tiskovou konferenci ministr zakončil tvrzením, že vyjednávání pokračují a že Palestinská samospráva vidí Annapolis jako nejdůležitější příležitost na obnovení vazeb mezi Palestinci a Izraelci.

20.11.2007 00:00 3