Praha Jeruzalém

Izraelská zpravodajská služba v pondělí pořídila záznam, na kterém teroristé střílejí minometné granáty na Izrael a odpalují je při tom ze školního dvora v Gaze. Jedná se o školní dvůr základní školy ve městě Bejt Hanun na severu Pásma Gazy. Po provedeném útoku buňka teroristů rychle opouští místo.
Vysoká stavba na videu je škola a červený kroužek znázorňuje místo, kde se teroristé připravují k útoku minometnými granáty. Vojenský představitel informoval, že izraelské jednotky zadržely palbu na teroristy, protože se obávaly možného zasažení civilistů.
Vysoký důstojník armády ve středu řekl, že palestinské teroristické organizace pokračují v zneužívání civilisty obydlených oblastí v Gaze k provádění útoků proti Izraeli. „Nepřemýšlejí dvakrát o tom, jestli budou střílet rakety Kassám s oblastí, které jsou blízko zalidněných veřejných míst, i když velmi dobře vědí, že ohrožují nevinné civilisty,“ říká důstojník.
Izraelská armáda je vystavena těžkému rozhodování, jak nejlépe chránit Izraelce a útočit na tyto teroristické buňky tak, aby se bylo možné vyhnout civilním obětem na palestinské straně. Teroristické organizace jsou si tohoto citlivého problému vědomy a plně ho využívají.

Video zachycující útok teroristů ze školního dvora si můžete prohlédnout pokračováním na tento odkaz.

01.11.2007 00:00 2