Praha Jeruzalém

[IMG R 10233]Palestinští vězni, s jejichž propuštěním se počítá jako s gestem dobré vůle vůči Palestinské samosprávě a Mahmúdu Abbásovi, stále čekají ve věznici Ktziot na propuštění. Mnoho z nich horlivě sledovalo úterní dění v Annapolis, aby zjistili, kdy k jejich oficiálnímu propuštění dojde.
Nejprve se vězni domnívali, že budou propuštěni na začátku tohoto týdne (tedy ještě přes zahájením konference), ale žádné náznaky propuštění nepřišly. Mnoho vězňů za začalo zajímat, zda dohoda, na jejímž základě mají být propuštěni, neselhala.
Ujištění pro vězně přišlo ve středu, kdy palestinská Kancelář pro vězeňské záležitosti oznámila, že k propuštění vězňů dojde v neděli. Zástupci vězňů byli navíc kontaktováni Červeným křížem a samotní vězni byli představiteli věznice vyzváni k podpisu dohody, ve které se zavazují, že se nebudou účastnit teroristických aktivit proti Izraeli, což je podmínkou jejich propuštění.
Palestinští vězni podle vlastních slov žili poslední dva týdny v obavách, aby nedošlo k selhání dohody. Někteří z nich dokonce kontaktovali palestinského ministra pro vězeňské záležitosti a místní tisk, aby se dozvěděli poslední novinky související s jejich propuštěním.

29.11.2007 00:00 5