Praha Jeruzalém

[IMG R 10052]

Obyvatele města Sderot ve středu probudila raketa Kassám, která dopadla do otevřeného prostranství, aniž by způsobila nějaké škody. Po bezesné noci tedy přišlo stejně neklidné ráno. V úterý totiž na Sderot dopadly tři rakety Kassám a čtyři minometné granáty odpálené z Pásma Gazy. Naštěstí i tyto střely dopadly mimo město, nicméně jedna z raket vybouchla poblíž bydliště starosty Sderotu, Eliho Mojala.

_______________________

Poznámka redakce Israel.cz

Na stránkách zpravodajství Ynet je diskuze, do níž někdy příspívají i Arabové z různých částí Blízkého východu včetně teritorií. Zde je zajímavá reakce, která nemusí být autentická, nicméně odpovídá tomu, co bychom označili jako „umírněný palestinský postoj“:

[IMG R 10174]

Drazí Izraelci,
všichni se za to lidem Sderotu omlouváme, ale kvůli obléhání Gazy vám mohu říci, že nemáme dorty a banány, které [bychom] do Sderotu poslali.
Jsme lidé, [kteří] nemají nic k jídlu, tak co od nás čekáte, že uděláme?

Zajímavé. Na jídlo není, ale na pašování vojenského materiálu ano? Zbraně a výbušniny se do Gazy pašují převážně z Egypta a ze strany Egypťanů rozhodně nejde o nezištnou pomoc vedenou z lásky k trpícím Palestincům. Pro Egypťany je obchod se zbraněmi pro Palestince zlatý důl, protože v Gaze se např. samopaly prodávají přibližně pětkrát dráž než v Egyptě.
Palestinci mají už od dob Jásira Arafata jasně stanovené priority: napřed mít plné zásobníky a pak teprve talíře. Značné sumy utrácejí za zbraně a Izraelce obviňují ze svého zoufalství a hladu.

14.11.2007 00:00 2