Praha Jeruzalém

[IMG R 10322]Izraelská autobusová společnost Egged se rozhodla, že neumožní pronájem reklamní plochy ve svých autobusech hnutím, která by v reklamě chtěla napadat premiéra Olmerta za účast na konferenci v Annapolis, kde má jednat o vzdání se biblického srdce země, zatímco je sám podezřelým ve třech případech vyšetřování korupce.
Reklamní plakát, na kterém stálo“Olmert utíká před policií do Annapolis,“ se měl tento týden objevit v tisícovce autobusů v Jeruzalémě a dalších částech země. Reklamu si objednala organizace SOS Israel a podle mluvčího této organizace měla upozornit na absurdní situaci, kdy se premiér, který je vyšetřován, snaží utéct z těchto nesnází tím, že vyrazí na diplomatické dobrodružství.
Izraelská policie o víkendu oznámila, že s případným obviněním proti Olmertovi počká až do skončení mírové konference.
Organizace SOS Israel a některé další, kritizovaly v minulosti i Olmertova předchůdce Ariela Šarona. Podle nich šel tak rázně za stažením z Gazy proto, aby unikl korupčním skandálům, které ho pošpinily.
Mluvčí společnosti Egged oznámil, že zmiňovaná reklamní kampaň byla zrušena, protože bylo rozhodnuto, že by „rozdělila národ.“

25.11.2007 00:00 3

Klíčová slova