Praha Jeruzalém

[IMG R 10378]Anarchisté a další levicoví aktivisté se rozhodli svérázným způsobem protestovat proti vládnímu záměru omezit dodávky elektřiny do Gazy. V úterý v noci vyrazili aktivisté do ulic dvou největších izraelských měst – Jeruzaléma a Tel Avivu a rozmístili po městě upozornění o plánované odstávce elektřiny. Oznámení je vzhledově přesnou kopií oznámení vydávaných elektrárenskou společností.
V oznámení stojí: „Odpojení elektřiny je krok využívaný v případě, kdy už jiné alternativy nezbývají a krok, který jsme donuceni učinit ve vašem městě, které je plné sídel armády, která páchá válečné zločiny a ubližuje civilistům na Západním břehu a v Pásmu Gazy. Z humanitárních důvodů nebude odpojení úplné a necháme na vašem zvážení, zda odklonit zbývající elektřinu do nemocnic, kanalizační sítě nebo soukromých domů.“
K autorství letáku se hlásí Fronta pro osvobození Gazy.
Díky tomuto falešnému oznámení byla zákaznická linka elektrárenské společnosti zaplavena telefonáty občanů, kteří se skutečně obávali, že se společnost chystá elektřinu odpojit. Společnost zdůrazňuje, že s protestem není nikterak spojena.

05.12.2007 00:00 1

Klíčová slova