Praha Jeruzalém

[IMG R 10116]Vojáci během společné úterní operace armády a Šin Bet ve městě Nábulus zatkli 6 členů buňky Hamásu. Muži se přiznali k zabití dvou izraelských vojáků při útoku ve městě Migdalim na Západním břehu v roce 2005 a útoku na křižovatce u Ariel před dvěma měsíci. Při tomto útoku byli vážně zraněni izraelský voják a izraelský civilista.

K útoku v Migdalim došlo 7. ledna 2005. Teroristé se převlékli za izraelské vojáky a na okraji silnice zastavili armádní vozidlo. Když auto zastavilo, začali na čtyři vojáky uvnitř střílet. Řidič, rotný Josef Aria, byl krátce nato prohlášen za mrtvého a podporučík Ariel Boda zemřel za několik měsíců na následky utrpěných zranění. Dva další vojáci byli zraněni lehce.

Při útoku na silnici u Ariel, který se odehrál 24. října 2007, se šestičlenná buňka přiblížila k autobusové zastávce a zahájila palbu na vojáka a civilistu, kteří tam stáli. Teroristé z Hamásu pak ve střelbě pokračovali na blízké trans-samařské dálnici, kde zranili dalšího civilistu. Poté svůj vůz podpálili a vrátili se do Nábulusu.

26.12.2007 00:00 4

Klíčová slova