Praha Jeruzalém

[IMG R 10196]12letý ultraortodoxní chlapec z malého měst na jihu Izraele byl tento týden napaden a okraden čtyřmi náctiletými imigranty z bývalého Sovětského svazu. Policie vyšetřuje tento případ jako antisemitsky motivovaný trestný čin a říká, že tito čtyři mladíci byli do podobných incidentů zapojeni i v minulosti.

Incident se odhrál v neděli večer, kdy šel napadený chlapec na lekci Tóry do místní ješivy. Čtyři náctiletí ve věku 13-17 let k němu najednou přišli, strčili ho na zem a začali ho bít. „Jsi židovský pes, dej nám peníze,“ křičeli, zatímco do hocha kopali a bili. Poté mu prohledali kapsy a sebrali 60 šekelů (ai 270 Kč), které dostal od dědečka jako dárek k Chanuce. Než mladíci z místa odešli, jeden z nich hocha k pobavení ostatních ještě pomočil.
„Snažil jsem se bránit a bojovat s nimi, ale byli silnější než já,“ řekl později hoch otci.
Mladíci byli zatčeni ještě tentýž den, dva z nich se k napadení již přiznali. Policejní vyšetřování ukázalo, že všichni čtyři jsou imigranti z bývalého Sovětského svazu, kteří se podobných činů dopustili již v minulosti, patrně z antisemitských důvodů.

Související článek:
Izraelští neonacisté zatčeni

11.12.2007 00:00 16

Klíčová slova